Marketing sensoryczny - Ecoprestige
31
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-31,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

MARKETING SENSORYCZNY

 

Marketing sensoryczny polega na bezpośrednim oddziaływaniu na zmysły potencjalnego klienta i wywołaniu w nim pożądanych wrażeń. Oddziaływanie to odwołuje się w dużym stopniu do podświadomości. Podczas pierwszych 20-30 sekund kontaktu z nowym miejscem lub produktem zmysły absorbują wiele bodźców. Informacji jest na tyle dużo, że świadomie zarejestrowana zostaje jedynie ich część.  Jednak podświadomość stale analizuje przekaz, tworząc całościowy obraz.

WYKORZYSTANIE ZMYSŁU WZROKU W MARKETINGU SENSORYCZNYM PRZEJAWIA SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM POPRZEZ:

  • NATĘŻENIE OŚWIETLENIA
    Dobór odpowiedniego natężenia oświetlania na prezentowanym produkcie.
  • TEMPERATURA BARWNA
    Dobór odpowiedniej temperatury barwnej.
  • WSPÓŁCZYNNIK ODWZOROWANIA KOLORÓW
    Dobór odpowiedniego współczynnika kolorów o wysokim parametrze dla danej grupy produktów.

WZROST SPRZEDAŻY PRODUKTÓW0%

POPRAWA JAKOŚCI EKSPOZYCJI0%

ZMNIEJSZENIE KOSZTÓW ENERGII0%

NATĘŻENIE OŚWIETLENIA

 

Natężenie oświetlenia jest jedyną formą światła, która nie charakteryzuje samego źródła światła, lecz jasność oświetlenia powierzchni. Jednostką natężenia oświetlenia w układzie SI jest luks (lx) równy lumenowi na metr kwadratowy (cd• sr•m−2).

TEMPERATURA BARWOWA

 

Temperatura barwowa określana jest przez porównanie barwy światła wysyłanego przez dane źródło, z odpowiadającą mu barwą ciała czarnego o określonej temperaturze. Krzywa obrazująca promieniowanie ciała czarnego przedstawiona jest na wykresie chromatyczności.

 

Norma PN-EN 12464-1 wprowadza następujące przedziały i sformułowania przy określaniu temperatury  barwowej:

 

  • temperatura barwowa poniżej 3300 K – barwa ciepła,
  • temperatura barwowa 3300 K – 5300 K – barwa neutralna,
  • temperatura barwowa powyżej 5300 K – barwa chłodna

WSPÓŁCZYNNIK ODWZOROWANIA KOLORÓW

 

Współczynnik odwzorowania barw – zapewnić dobre odwzorowanie kolorów i właściwy kontrast barwy, należy stosować źródła światła o wysokim współczynniku odwzorowania barw. Wówczas przedmioty, które obserwujemy prezentują się w swoich naturalnych, niezafałszowanych kolorach. Współczynnik odwzorowania barw określany jako Ra (CRI) posiada maksymalną wartość 100. Niesie on informację o tym, w jakim stopniu dane źródło światła umożliwia obserwację kolorów.